Rekomenduojame
Muziejus įrengtas pastate, kuriame beveik penkiasdešimt metų veikė sovietinės saugumo tarnybos, pasauliui geriausiai žinomos kaip KGB. Lietuvos žmonėms šis pastatas yra sovietinės okupacijos simbolis.
Skaityti plačiau
Kalnų parką sudaro kelios kalvos. Žymiausia iš jų – Trijų kryžių kalnas. Manoma, kad ant Trijų kryžių kalno pagonys kadaise nukankino septynis pranciškonus – jie buvo prikalti prie kryžių ir įmesti į upę. Nuo kalvų atsiveria nuostabi miesto panorama.
Skaityti plačiau
1994 m. į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Vilniaus istorinis centras – XIV–XVIII a. susiformavusi 359,5 ha teritorija. Vilniaus senamiestyje išlikę autentiški gynybinės, gyvenamosios, reprezentacinės, sakralinės paskirties statiniai turi gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo bruožų. Jo architektūrai būdingas ir savitas kelių stilių susiliejimas į darnią estetinę visumą. Vietos dvasią kuria miesto panoramoje žvilgsnį traukiantys bažnyčių, išsaugojusių XVIII a. ketvirtajame dešimtmetyje susiformavusios originalios Vilniaus baroko mokyklos stilistinius ypatumus, kupolai, santūriai didinga klasicistinė architektūra.
Skaityti plačiau
Vilniaus universitetas yra vienas seniausių Rytų Europoje (1579 m.). Tai gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stilių pastatų ansamblis. Jis garsėja dvylika uždarų kiemų, Šv. Jonų bažnyčia (XIV–XVIII a.) ir aukščiausia miesto varpine (XVII–XVIII a.).
Skaityti plačiau