Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

  Muziejus kaupia, saugo ir tiria su Lietuvos teatro, muzikos ir kino istorija susijusius eksponatus, rengia šių sričių kūrėjams paminėti skirtus vakarus bei rinkinių pristatymo parodas. Bendradarbiaujant su kitų šalių institucijomis muziejuje rengiamos ir tarptautinės parodos, kuriose pristatomi reikšmingi užsienio šalių kūrėjai. Čia taip pat vyksta šiuolaikinio meno parodos, o vasarą itin gausu įvairių renginių muziejaus amfiteatre.

  Teatro skyriuje sukaupti eksponatai - nuotraukos, laiškai, afišos, protokolai, rankraščiai, publikacijos ir kita įvairi medžiaga apie teatrą - iki šiol sudaro didžiausią muziejaus rinkinių dalį. Teatro skyriaus fonduose saugoma įdomi bei spalvinga lėlių kolekcija iš įvairių Lietuvos lėlių teatrų.

  Muzikos skyriuje saugomi asmeniniai (kompozitorių, dirigentų, operos solistų, baleto artistų, režisierių), muzikos kolektyvų (orkestrų, ansamblių, chorų), muzikinių teatrų bei draugijų rinkiniai. Pastaruoju metu iš įvairių pasaulio šalių siunčiami lietuvių išeivijos archyvai.
Skyrius gali didžiuotis vertinga XVIII-XX a. muzikos instrumentų kolekcija, kurioje yra Lietuvos ir užsienio šalių gamintojų instrumentų (fisharmonijos, pianinai, fortepijonai, bandonijos, kanklės, birbynės ir kt.) bei originalių mechaninių muzikos instrumentų (polifonai, simfonionai, orkestrionas, pianola ir kt.). Ypač vertingi legendomis apipinti žymių kultūros asmenybių muzikos instrumentai.
Surinkta gausi muzikos įrašų kolekcija. Ją sudaro XX a. pradžios bei vėliau išleistos plokštelės, kompaktinės plokštelės ir garsajuostės su žymių dainininkų, instrumentalistų, dirigentų ir muzikos kolektyvų įrašais.

  Reikšmingiausią ir didžiausią Dailės skyriaus eksponatų dalį sudaro XX a. Lietuvoje dirbusių teatro ir kino dailininkų kūrybinė ir biografinė medžiaga. Tai - scenovaizdžių ir kostiumų eskizai, techniniai brėžiniai, scenografijos maketai, teatriniai kostiumai, butaforijos, rekvizito reikmenys, animacinių filmų eskizai ir piešiniai.

  Kino skyrius renka ir saugo lietuviškų filmų kūrėjų ir kino studijų perduotus eksponatus, kolekcionuoja antikvarinę ir šiuolaikinę kino techniką. Vienas iš gausiausių - Lietuvos kino studijos rinkinys, kuriame galima pamatyti vaidybinių filmų kadrų (daugiausia sovietmečio), filmavimų nuotraukų, kino plakatų, filmų tekstų, technikos.

Kontaktinė informacija:
Adresas: Vilniaus g., 41, LT-01119 Vilnius
Tel.: (8-5) 262 24 06
Fax.:(8-5) 262 24 06
El. paštas: ltmkm@takas.lt
http://www.ltmkm.lt  

Darbo laikas:
Antradieniais-penktadieniais 11.00-18.00 val.
Šeštadieniais 11.00-16.00 val.
Prieš valstybines šventes muziejus dirba viena valanda trumpiau

Bilieto kaina:
suaugusiems – 5 Lt.
moksleiviams, studentams, pensininkams – 3 Lt

Ekskursijos kaina:
lietuvių kalba - 20 Lt.
užsienio kalba - 40 Lt.

Atgal