Lankytinos vietos
Bastėja – originalios konstrukcijos renesansinis gynybinis įrenginys. Jį sudaro bokštas, įrengtas miesto gynybinėje sienoje, požeminės patrankų patalpos ir jas jungiantis koridorius, virstantis 48 m. ilgio tuneliu.
Skaityti plačiau
Tai vėlyvojo baroko bažnyčia su puošniomis rokoko stiliaus dekoracijomis. Šv. Kotrynos bažnyčios pagrindinė nava pritaikyta koncertinei veiklai. Puikios akustikos bažnyčioje vyksta kultūros renginiai, repetuoja ir koncertuoja Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, chorai ir kiti meno kolektyvai.
Skaityti plačiau
Vilniaus universitetas yra vienas seniausių Rytų Europoje. Visą kvartalą tarp Šv. Jono, Skapo ir Universiteto gatvių užimantis Vilniaus universitetas – tai gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stilių pastatų ansamblis. Jis garsėja dvylika uždarų kiemų, Šv. Jonų bažnyčia (XIV–XVIII a.) ir aukščiausia miesto varpine (XVII–XVIII a.).
Skaityti plačiau
Dabartinė Rotušė pastatyta XVIII a. pabaigoje pagal L. Stuokos-Gucevičiaus projektą. Rotušės aikštė visada buvo ekonominis, administracinis ir visuomeninis miesto centras. Į aikštę vedė svarbūs prekybiniai keliai, vėliau virtę miesto gatvėmis. Rotušės aikštė - viena seniausių ir svarbiausių Vilniaus senamiestyje.
Skaityti plačiau